אלמנטים גרפיים בעיצוב לוגו

פשוט ונקי – זה הכי!

המורה שלי לעיצוב, דוד אביטל, אומר שלוגו טוב הוא לוגו שניתן לצייר את כולו מבלי להרים את היד מהדף (דוגמת הלוגו של חברת נייק וחברת אפל). אני מאוד מסכימה עם האמירה הזו. לדעתי, חשוב להקפיד על עיצוב מאוד נקי ופשוט של לוגו וליצור אותו עם מעט אלמנטים גרפיים. יש לכך שתי סיבות עיקריות:


  • זכירות - קל יותר לזכור לוגו פשוט, מאשר לוגו עמוס באלמנטים גרפיים, ולבנות סביבו מותג מוכר. לדוגמא: מרצדס, מקדונלדס.

  • ורסטיליות - אנו משתמשים בלוגו שלנו בכל מיני אופנים: שלטים, כרטיסי ביקור, עטים, אתר אינטרנט, אייקון קטן לאפליקציה ועוד. חשוב לעצב לוגו שיראה טוב בגדלים שונים, באופן שיאפשר לאנשים לזהות בקלות את המותג שלנו.


אני נוהגת ליישם את המוטו שלי בעיצוב לוגו פשוט ונקי בכל הזדמנות והראשונה שנקרתה בדרכי, הייתה העסק שלי. הלוגו שעיצבתי לעצמי מתייחס לציטוט אהוב עלי, שהפך למוטו של חיי האישיים והמקצועיים:


"שביל הוא רק שביל...

התבונן בכל שביל ביסודיות ובכוונה גדולה.

נסה אותו ככל שתמצא לנכון, ואז שאל רק את עצמך, שאלה אחת בלבד: האם לשביל הזה יש לב?"


באמצעות הלוגו שלי, ניסיתי לבטא רעיון מורכב ומשמעותי, אך הקפדתי על עיצוב פשוט מבחינה גרפית וצבעוניות. הלוגו מורכב מהאות הראשונה של השם הפרטי שלי (HAGIT ) ושם המשפחה שלי (SEGAL) באנגלית. בחרתי בגופן נשי ומתפתל שמסמל את השבילים השונים שבהם אני צועדת. יצרתי חיבור בין שתי האותיות באופן שיוצר צורת לב, שבו מתמקד הציטוט "האם לשביל הזה יש לב?". אלמנט גרפי נוסף בלוגו הוא חמישה עיגולים שמעטרים את אחד ה"שבילים". אלו הן אבני הדרך המציינות את המסע שלנו בשבילי החיים.


מבחינת הצבעים בחרתי צבע שחור לאותיות משום שזהו צבע בסיסי ואלגנטי אשר נראה טוב גם על רקעים שונים וגם בהדפסת שחור-לבן. לאבני הדרך בחרתי את שלל צבעי הקשת שמבטאים את מגוון החוויות שאנו עוברים במסע האישי של חיינו. בעזרת הפרופורציות בין האותיות לעיגולים הקפדתי שהצבעוניות לא תשתלט על הלוגו בכדי לשמור על מסר של אלגנטיות.

אשמח לקרוא את התגובות שלכם כאן מתחת למאמר. לשאלות ולפרטים נוספים לגבי עיצוב לוגו אתם יכולים לכתוב למייל שלי hagit@hagitsegal.com או ליצור איתי קשר בטלפון: 054-9149355.


הרשמו חינם לקבלת עדכונים

פוסטים אחרונים

+1-650-772-9076

  • White LinkedIn Icon
  • facebook