שימוש נכון בצבעים בעיצוב לוגו

תראו מה שצבע יכול לעשות

בעיצוב לוגו בפרט ובמיתוג בכלל, ישנה חשיבות רבה לבחירת הצבעים. בבואכם לבחור צבעים ללוגו, כדי לשים לב למסר שאתם רוצים להעביר ולא רק לנראות שלהם מבחינתכם (יפים או לא יפים). הצבע ממלא תפקיד חשוב בהעברת מסרים בלתי מילוליים ורמזים לגבי מהות העסק, והוא מושפע ממספר הקשרים:


  • משמעות הצבע בהקשר עיצובי: כל צבע מעורר אסוציאציות חיוביות ושליליות. אדום, למשל, יכול לשדר אהבה וחום אך גם דם וכאב. סוג האסוציאציה שיעורר בנו צבע מסוים ייגזר, בין היתר, מאלמנטים גראפיים ועיצובם.

  • משמעות הצבע בשילוב עם צבעים אחרים:

יחס בין צבעים - צבע אדום יכול לשדר אלגנטיות אם נשתמש בו במידה מועטה ובשילוב עם צבעים יוקרתיים אחרים, אך יכול להפוך ליצרי ואפילו אגרסיבי אם תהיה לו נוכחות דומיננטית.

תכונות של צבעים – הצבעים מתחלקים לצבעים "חמים" ולצבעים "קרים" ומשמעות הדבר היא שלכל צבע יש אנרגיה אחרת. בעיצוב לוגו, מומלץ לשלב בין צבעים חמים לצבעים קרים על מנת ליצור איזון.

  • משמעות הצבע בהקשר התרבותי: משמעות של צבע נובעת לא רק מהגוון שלו אלא גם מההקשר התרבותי שבו הוא מופיע. בתרבות המערבית, הצבע הלבן נחשב לחיובי וטהור ואילו בתרבויות המזרח הרחוק, לבן הוא צבע שלילי שמייצג מוות.

  • משמעות הצבע בהקשר העסקי: צבעי הלוגו והאנרגיה שלהם משפיעים על האופן בו אנו תופסים את העסק באופן לא מודע. ספא, למשל, נתפס בעינינו כמקום נעים ומרגיע ושימוש בצבעים שתורמים לחוויית הרוגע כמו כחלחל, ירוק, לבן או לילך יעצימו את החוויה. לעומת זאת, שימוש בצבע אדום כחלק ממיתוג של ספא עלול להעביר מסר לא נכון לקהל היעד. משרדים ממשלתיים משתמשים לרוב בצבע כחול שמסמל ממלכתיות. מקדונלדס בחרו צהוב ואדום שמתאימים לתעשיית המזון.

  • מבחן הצבע: לפני שמחליטים על הצבעים והגוונים הסופיים של הלוגו, כדאי להדפיס את העיצוב בגוונים של אפור ולבדוק אם הלוגו נראה טוב בגוונים אלה. בנוסף, גווני האפור מסייעים לנו להבחין בכהות בין צבעים. לוגו צבעוני יכול להיראות כאילו עוצב בצבע אחד אם לא יהיו בו מספיק הבדלי כהות. אם נדפיס את הלוגו של Google בגווני אפור, נוכל להבחין בשניים עד שלושה צבעים בלבד, למרות שהלוגו המקורי מורכב מארבעה צבעים.

איריס וינטרוב היא דולה לאחר לידה ומעניקה ליווי התפתחותי לתינוקות. תהליך עיצוב הלוגו של איריס הורכב משני חלקים:

  • בחירת האלמנט הגרפי: חלק זה היה מהיר למדי. איריס בחרה איור של בבושקה שמכילה בתוכה בבושקות בגדלים שונים לייצוג ההיבט ההתפתחותי.

  • בחירת הצבעים ללוגו: שלב זה היה ארוך יותר ומורכב משום שהיה חשוב לאיריס שהצבעים יהלמו את התחום שבו היא עוסקת מחד, וישקפו את אישיותה מאידך. עיצבתי את הלוגו בשתי גרסאות צבע שונות: הגרסה הראשונה הייתה מורכבת מצבעים פסטלים רכים ונעימים המזוהים עם עולם התינוקות ואילו הגרסה השנייה הייתה מורכבת מצבעים עזים יותר שהלמו את אישיותה של איריס. לאחר התלבטויות רבות, איריס בחרה בשילוב מעניין בין שני סוגי הצבעים.


אשמח לקרוא את התגובות שלכם כאן מתחת למאמר. לשאלות ולפרטים נוספים לגבי עיצוב לוגו אתם יכולים לכתוב למייל שלי hagit@hagitsegal.com או ליצור איתי קשר בטלפון: 054-9149355.


הרשמו חינם לקבלת עדכונים

פוסטים אחרונים

+1-650-772-9076

  • White LinkedIn Icon
  • facebook