בחירת גופן הולמת בעיצוב לוגו

אופן הגופן

גופן (צורת האות), בדומה לצבע, מעביר מסר בלתי מילולי של העסק כמו: חדשנות, איכות, מסורתיות וכדומה. בחירת גופן עבור עיצוב לוגו צריכה לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:

סוג הגופן:

  • גופן סריף הוא גופן שקצות אותיותיו מחודדות מעט. לרוב משתמשים בגופן מסוג זה לעיצוב קלאסי. דוגמאות לסוג גופן כזה ניתן למצוא בלוגו של: Google GAP , HONADA, Wikipedia.

  • גופן סנס סריף הוא גופן שבו עובי האותיות כמעט אחיד וללא סיומת מחודדת. השימוש בגופן זה מעניק מראה נקי ומודרני. דוגמה לשימוש בגופן סנס סריף אפשר לראות בלוגו של: YouTube, facebook, YAHOO, ebay. במאמרים הבאים אתייחס בהרחבה לנושא הטיפוגרפיה בעיצוב גרפי.

  • גופן כתב יד הוא גופן עגול וזורם והוא מתאים בעיקר לעסקים מתחום האופנה, ילדים ואסתטיקה, לדוגמא: דיסני, Paul Smith, Ray-Ban.

משקל הגופן: הכוונה לגופן במצב רגיל, מודגש, נטוי, או מודגש ונטוי. משקל הגופן יחד עם גודלו מעביר מסר לגבי חשיבותו של טקסט מסוים.

ורסטיליות: לאחר שבחרנו את הגופן המתאים ביותר למסר שאנו מעוניינים להעביר כדאי להקליד את הגופן בגדלים ובמשקלים שונים (רגיל, מודגש, נטוי וכדומה) על מנת לוודא שהגופן ברור לקריאה בגדלים שונים ובמדיות השונות כמו: שלט חוצות, טלפון נייד, באנר אינטרנטי או ברושור מודפס.

שילוב מספר גופנים: שימוש בגופנים רבים יוצר תחושה של עומס ובלבול. כלל הברזל שלי הוא שני גופנים בלבד בכל עיצוב! במידה ויש צורך בהדגשות מיוחדות אני מוסיפה משקל נוסף של אחד הגופנים שכבר נמצאים בעיצוב. מידע נוסף לגבי גופנים יופיע בסדרת מאמרים נפרדת.

ואיך כל זה בא לידי ביטוי בסטודיו חגית סגל?

שירה ביטון היא מעצבת שמלות כלה וערב. הלוגו של שירה מורכב מטקסט בלבד, ללא אלמנטים ויזואליים נוספים, כפי שמקובל בעולם האופנה. בחרתי עבור שירה גופן בכתב יד מעוגל במשקל נטוי שמעביר מסר של נשיות ויצירתיות. לגופן המיוחד של הלוגו מצטרף סלוגן עם גופן סנס סריף, נקי וקריא, המאזן את הגופן המיוחד של הלוגו. הלוגו עוצב בשחור אלגנטי על רקע שמנת נשי ורך.

אשמח לקרוא את התגובות שלכם כאן מתחת למאמר. לשאלות ולפרטים נוספים לגבי עיצוב לוגו אתם יכולים לכתוב למייל שלי hagit@hagitsegal.com או ליצור איתי קשר בטלפון: 054-9149355.


הרשמו חינם לקבלת עדכונים

פוסטים אחרונים

+1-650-772-9076

  • White LinkedIn Icon
  • facebook