התאמת עיצוב לוגו לקהל היעד

לוגו במרכז הבמה

במאמרים הקודמים בסדרה "לוגיקה של לוגו" התייחסתי בעיקר לפרטים הטכניים שעומדים מאחורי עיצוב לוגו:

בחירת הרעיון המרכזי, שיקולי צבע, צורה וגודל בהתאם לסוג העסק ולמסרים שהעסק רוצה להעביר. במאמר זה אתייחס למרכיב נוסף, חשוב לא פחות בעיצוב לוגו והוא: קהל היעד.

אתחיל בסיפור. מכר שלי, אייל עבד בחנות בניו יורק הממוקמת באזור שהיה ידוע כזול מאוד. הלקוחות המקומיים היו ממעמד סוציו אקונומי נמוך וחיפשו את העסקה הזולה ביותר. לא הייתה ציפייה לאיכות טובה או לחוויית קנייה נעימה. לקראת תקופת החגים אייל החליט להפתיע את בעל החנות, הוא סידר את החנות ועיצב חלון ראווה אסתטי ומזמין. בעודו מתפעל מהעבודה שעשה חזר בעל החנות למקום ודרש בכעס להחזיר את החנות למצבה הקודם. אייל ההמום ניסה להסביר שכך יותר נעים אבל בעל החנות התעקש שהוא פספס את המטרה. המוצרים הזולים, הסביר, רווחיים רק כשהם נמכרים בכמויות גדולות לכן הוא אינו מעוניין שהלקוחות ייהנו מחוויית הקניה. נהפוך הוא, הוא רוצה שהלקוחות ייקנו את המוצרים ויצאו מהחנות במהירות האפשרית ויפנו מקום ללקוחות נוספים.

בתור מעצבת גרפית אני מאוד מזדהה עם אייל. הרצון שלו לשנות ולשפר היה הגיוני בעולמו שלו, אך לא התאים לקהל היעד איתו הוא עבד. גם אני לא פעם מוצאת את עצמי רוצה "לשנות ולשפר" עיצובים עבור הלקוחות שלי, אך מזכירה לעצמי שהם יודעים הכי טוב מי קהל היעד שלהם ומה הרצון שלהם כבעלי העסק.

שולינקה היא דוגמה טובה לעניין. שולינקה קונדיטורית מוכשרת שיוצרת אמנות בעוגות ובשלל המאפים שהיא מכינה. לקראת עיצוב הלוגו שלה, שולינקה שלחה לי רישום של אותיות שמנמנות מוקפות באליפסה וביקשה לעבוד עם צבעי ורוד, סגול ושמנת. בתחילת התהליך ניסיתי לשכנע את שולינקה שעדיף לחשוב על סגנון אחר, גופנים שונים וצבעים אחרים. העיצוב היה ילדותי מידי בעיני. אבל בהמשך, הבנתי שזהו בדיוק המסר ששולינקה מנסה להעביר לקהל היעד שלה. היא חיפשה לוגו שיהיה ילדותי וכייפי מתוך מחשבה שהיא מעוניינת להתפתח בהמשך לקיום סדנאות אפייה לילדים. בהמשך לקו ששולינקה בחרה יצרתי אותיות שיתאימו לסגנון שחיפשה.

לחצו כאן לצפייה במיתוג של שוליקנה

אשמח לקרוא את התגובות שלכם כאן מתחת למאמר. לשאלות ולפרטים נוספים לגבי עיצוב לוגו אתם יכולים לכתוב למייל שלי hagit@hagitsegal.com או ליצור איתי קשר בטלפון: 054-9149355.


הרשמו חינם לקבלת עדכונים

פוסטים אחרונים

+1-650-772-9076

  • White LinkedIn Icon
  • facebook