לוגיקה של לוגו

מאמר אחרון בסדרה

זהו המאמר האחרון בסדרה "לוגיקה של לוגו" ובו אני רוצה לשים דגש על עוד מספר מרכיבים חשובים בעיצוב הלוגו לפני שאנו יוצאים איתו לדרך. במאמרים הקודמים דיברתי על לוגו כנגזרת של מספר פרמטרים:

  • הרעיון המרכזי מאחורי הלוגו

  • אלמנטים פשוטים

  • צבע

  • גופן

  • התאמה לקהל היעד


במאמר זה אני רוצה להסב את ליבכם לפרמטרים נוספים שכדאי לשים אליהם לב לפני שיוצאים לדרך:


עיצוב על זמני: תחום העיצוב הגרפי פועל על פי טרנדים של צורה, צבע, אפקטים, רקעים ועוד. כאשר אנו מעצבים לוגו לעסק החדש שלנו או מעצבים מחדש לוגו לעסק קיים, חשוב מאוד לזכור שטרנדים מטבעם משתנים. וכדאי שהלוגו שלנו יהיה רלוונטי גם כשהאופנה תשתנה. לכן אני ממליצה לא להשתמש באפקטים כמו מעברי צבע או אלמנט עיצובי אחר שעלול להיראות מיושן, במידה וזו אינה כוונתנו. חברת הקפה סטארבקס עיצבה בתחילת הדרך לוגו המורכב מהמון פרטים קטנים. במהלך השנים החברה שינתה את עיצוב הלוגו כדי להתאים את העיצוב המיושן לתקופה העכשווית.

במאמר נפרד, אתאר ניסיון שלי לעיצוב לוגו חדש לסטארבקס.


ידידותי למדיה אינטרנטית: אחד השינויים המהותיים בחוויית הגלישה באינטרנט בשנים האחרונות, היא המעבר מגלישה במחשב לגלישה באמצעות טאבלטים ומכשירי טלפון ניידים. יש לכך משמעויות רבות לגבי האופן שבו אנו מחפשים וקולטים מידע. בעיצוב גרפי בכלל ובעיצוב לוגו בפרט, חשוב שניצור אלמנטים שיהיו נוחים לצפייה בכל מדיה, כולל מסכים עם רזולוציות, גדלים וצורות שונות. שימוש בצבעים ניטראליים, יחסית, יכול למנוע עיוות של הצבעים במעבר בין המכשירים השונים.


סקר שוק: באופן אישי אני אוהבת לעצב לוגואים מתוחכמים, שלא בהכרח מסגירים במבט ראשון את תחום העיסוק. יחד עם זאת, חשוב להקפיד לערוך סקר שוק בכדי לבדוק מה מקובל בתעשייה מסוימת. בלוגו של In-Ba-Li לא ברור במבט ראשון שמדובר בעסק של אופנת נשים. הפתרון שמצאתי עבור עיצוב הלוגו של In-Ba-Li הוא להוסיף מספר אלמנטים שרומזים על מהות העסק: אופנת נשים.

1) צבעי שחור לבן המקובלים מאוד בתעשיית האופנה

2) גופן מעוגל ונשי

3) אלמנט של פיסת בד עם תפרים לבנים שמופיע כרקע חלקי ללוגו.


אני מקווה שאהבתם את המאמרים ולמדתם מהם. אשמח לתגובות כאן בסוף המאמר. לשאלות ופרטים נוספים אודות עיצוב לוגו, ניתן לפנות אלי למייל hagit@hagitsegal.com או ליצור איתי קשר בטלפון: 054-9149-355


הרשמו חינם לקבלת עדכונים

פוסטים אחרונים

+1-650-772-9076

  • White LinkedIn Icon
  • facebook