טיפים לעיצוב אתר

עיצוב אתרים מתעדכן כל הזמן בהתאם לטרנדים משתנים. כשאתם מבקשים לעצב אתר אינטרנט לעסק שלכם, חשוב שהעיצוב שתבחרו ישרת את המטרות שלכם וייתן רושם מקצועי למבקרים באתר. לכן חשוב להתעדכן במגמות החדשות לקראת עיצוב האתר שלכם. ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים לעיצוב האתר שלכם.


1. עיצוב נקי

העולם סביבנו הפך להיות די מבולגן והאינטרנט לא יוצא מן הכלל. מודעות, כרזות, סמלים, תגים, סימנים, חלונות קופצים, כפתורים, וכן הלאה. אלו אלמנטים שמכבידים מאוד על העין ועלולים להסית את תשומת הלב של הגולשים מהעיקר. שימוש בטכניקות כמו עיצוב שטוח וחלל לבן יכול לשפר משמעותית את חויית הגלישה של המבקרים באתר שלכם. נסו לשמור על עיצוב פשוט ומינימאלי, כאשר רק התוכן החשוב ביותר שאתם רוצים להדגיש נמצא באור הזרקורים. אני מאמינה מאוד באימרה ש"פחות שווה יותר". אתם מוזמנים לראות עיצוב פשוט ונקי של מספר אתרים שעיצבתי לאחרונה כאן.


2. ערכו תחקיר על אתרים ברשת

לפני שאתם מחליטים כיצד האתר שלכם ייראה ומה התכנים שיופיעו בו, כדאי לעשות תחקיר על עיצוב נכון. אם אתם קורא את הבלוג הזה, אתם כבר בדרך הנכונה. אתם יכולים לקחת את המחקר צעד אחד קדימה ולהתחיל להסתכל על אתרי אינטרנט בתחום העיסוק שלכם צפייה באתרים שונים כדי להכיר את הסגנון המקובל בתחום, להכיר אלמנטים עיצוביים שמתאימים לכם ושתרצו לשלב באתר ולהיפך. הכינו רשימה עם הערות לקראת עיצוב האתר שלכם: האם אתם חושבים שדף גלילה ארוך יעבוד היטב עם האתר שלכם? אולי מצאתם אתר שמעוצב בדיוק בסגנון שאתם מחפשים? זה יכול להיות משהו קטן כמו חיקוי שימוש בסמל חץ שמצביע על מסר חשוב. זה יעודד אתכם לחשוב איך תוכלו לשלב אלמנטים שונים בערכת העיצוב של אתר האינטרנט שלכם.


3. צרו היררכיה חזותית באתר

מה זו היררכיה חזותית? זהו מונח שמתייחס לעובדה שהעיניים שלנו שמות לב לפרטים במרחב האינטרנט בדפוס מסוים - דפוס שיכול לעזור לכם לייעל את התוכן החשוב באתר שלכם. לדוגמא, אם אתם יוצרים כפתור 'הירשם עכשיו', סביר להניח שתרצו שכמה שיותר אנשים ילחצו עליו וישלימו את תהליך ההרשמה. היררכיה ויזואלית אומרת לנו שהעיניים שלנו נעות מלמעלה למטה, מימין לשמאל בעברית (ומשמאל לימין באנגלית). המשמעות היא שתרצו למקם את הכפתור בפינה הימנית העליונה של האתר, מה שיביא ליותר קליקים. זכרו, לא מספיק רק למקם את התוכן החשוב ביותר שלך באזורים הנחשקים הללו, אלא יש להתייחס לאופן בו התוכן מוצג. אם תמקמו יותר מדי פרטים במקום אחד, המבקר יהיה מוצף באינפורציה ולא תקבלו את התוצאה שרציתם.


4. וודאו שהטקסט באתר קל לקריאה

טקסט הוא חשוב. מטרתו לספק מידע ולענות על שאלות עוד לפני שהגולשים ביקשו. יחד עם זאת, חשוב שלא תגרמו לקוראים שלכם לפזול בכדי לקרוא אותו. ישנם כמה כללים פשוטים שאתם יכולים ליישם כדי שהטקסט יהיה ברור.

שימוש בצבעים - ודאו שהצבעים משתלבים טוב יחד. לדוגמא: אם תעצבו טקסט בצבע קרם על רקע לבן זה יקשה על הגולשים לקרוא והם עלולים לוותר ולהמשיך הלאה.

גודל הטקסט - אל תשתמשו בגודל גופן קטן מידי. זה אולי עשוי להיראות נחמד, אך פשוט לא פרקטי. ודאו שהקוראים שלכם לא צריכים זכוכית מגדלת כדי להבין את המסר.

סוג הגופן - חשוב להקפיד שלא יופיעו באתר יותר משני סוגי גופנים. וודאו שהגופנים שבחרתם הם ידידותיים לקורא וקלים לקריאה.


5. השיגו את המירב מגרסת המכשירים הניידים

לא פחות חשוב מאתר בעל מראה מקצועי, הוא אתר שנראה מקצועי גם במכשירים ניידים. בעולם של היום מרבית האנשים גולשים באינטרנט במכשירים ניידים ולכן חשוב להקפיד על עיצוב נוח עבור מכשירים אלה. אחרי הכל, אתם לא רוצים לפספס לקוחות פוטנציאליים רק בגלל שהם ברכבת התחתית, נכון?

לייעוץ נוסף להקמת או שדרוג אתר, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר במייל: hagit@hagitsegal.com או בטלפון: 054-9149355.


הרשמו חינם לקבלת עדכונים

פוסטים אחרונים

+1-650-772-9076

  • White LinkedIn Icon
  • facebook