טרנדים בעיצוב אתרים לשנת 2015

אתר האינטרנט של העסק הוא כרטיס הביקור שלנו למפגש עם לקוחות. המראה והאוירה של האתר שלנו יוצרים רושם ראשוני בקרב לקוחות פוטנציאליים, והם מגבשים דיעה על העסק שלנו הרבה לפני שהם לומדים על השירותים שאנו מעניקים.


בבואנו לעצב אתר אינטרנט חשוב לנו שהאתר ישקף את הערכים והמסרים השיווקיים שלנו בצורה נעימה וברורה. לכל אחד מאיתנו יש העדפה לסגנון עיצובי מסוים, ובמקרים רבים נרצה שהסגנון הזה יבוא לידי ביטוי בעיצוב המותג שלנו בכלל ובעיצוב האתר בפרט.


יחד עם זאת, האתר שלנו אינו עומד בפני עצמו, אלא נבחן ע"י גולשים בהקשר גלובלי של עיצוב אתרים. לכן, חשוב להכיר את המגמות החדשות בעולם העיצוב ולהשתדל להתאים את עיצוב האתר למגמות (טרנדים) אלה. עיצוב נכון יאפשר לנו לבלוט לעומת מתחרים וליצור רושם ראשוני עוצמתי וחיובי על הגולשים.


באופן כללי, הטרנדים בעיצוב אתרים לשנת 2015 מושפעים מהמגמה הגוברת לגלוש באתרים דרך מכשירים ניידים. עובדה זו מחייבת אותנו לעצב אתרים באופן שמאפשר חווית גלישה טובה במסכים גדולים וקטנים כאחד.


מאמרים מקצועיים מתארים לפחות 20 שינויים הצפויים להתרחש בשנת 2015 בעולם עיצוב האתרים. במאמר הזה בחרתי להתמקד בחמישה אלמנטים מרכזיים שעלו מתוך הספרות המקצועית:


שימוש בתמונות רקע גדולות – תמונה אחת יכולה להעביר אוירה ומסרים ללא צורך בטקסטים ארוכים. יותר ויותר אתרים משתמשים בוידאו כתמונת רקע.

האתר getden.co.uk מציג תמונות אוירה שיוצרות עניין.

האתר www.folksverona.com משתמש בוידאו כתמונת רקע בעמוד הבית.

בשני המקרים, אנו נכנסים לאוירה מסוימת וסקרנות עוד לפני שברור לנו באיזה מוצר מדובר.

עיצוב שטוח – הכוונה לעיצוב שאינו כולל אפקטים של צל ומעברי צבע, הנחשבים למיושנים. העיצוב השטוח יוצר מראה נקי ואלגנטי יותר ומאפשר לגולשים להתמקד בתכנים של האתר בקלות יתירה.

האתר adayinbigdata.com משלב עיצוב שטוח עם שימוש בתמונת רקע גדולה.


טיפוגרפיה גדולה ומודגשת – השימוש בכתב גדול ומודגש מאפשר העברת מסרים משמעותיים באופן ישיר, עוצמתי ואפקטיבי. טיפוגרפיה גדולה ומודגשת תגרום לגולשים לעצור ולהתייחס למסר שאנו רוצים להעביר.

דוגמא גאונית לשימוש בטיפוגרפיה אינטראקטיבית ניתן למצוא באתר www.codeandtheory.com. מומלץ להיכנס לאתר.

באתר www.mediaartslawyers.com יש לטיפוגרפיה תפקיד מרכזי בהעברת המסר של האתר, בשילוב תמונות יחודיים שלא תמצאו בכל אתר של עו"ד.


שימוש באיורים – היתרון הגדול של שימוש באיורים בעיצוב אתרים הוא התאמת העיצוב לגדלים שונים בקלות. בנוסף, איורים המותאמים אישית לאתר מסייעים להעברת המסרים בקלות תוך שמירה על עיצוב נקי שמשתלב בהרמוניה עם הטקסטים.

האתר http://vizua.sk/en משלב איורים, אנימציה ועיצוב שטוח.

תפריטי ניווט יחודיים – לתפריט הניווט של אתר ישנו תפקיד חשוב בהצלחתו. גולשים ינטו לבלות יותר זמן באתר שבו הניווט נוח ויאנטואיטיבי מאשר באתרים עם מערכת ניווט מורכבת. ככל שהגולשים מבלים יותר זמן באתר שלנו, האתר מקבל דירוג טוב יותר ומופיע במקומות גבוהים יותר במנועי חיפוש כדוגמת google.

האתר www.sensisoft.com מציג תפריט ניווט שיוצר חווית גלישה ייחודית, ממוקם ב אופן בולט על המסך ומותאם בקלות לגדלם שונים של מסכים.

לסיכום, גורמים רבים משפיעים על הצלחת האתר שלנו. עיצוב נכון ומעודכן יוצר חווית גלישה חיובית ומעלה את הסיכוי להשגת המטרות שהצבנו לאתר כגון מכירה, גיוס לקוחות פוטנציאלים וכדומה.


הרשמו חינם לקבלת עדכונים

פוסטים אחרונים

+1-650-772-9076

  • White LinkedIn Icon
  • facebook